Kategorie
Wkład filtr żywiczny DAFI

Wkład filtr żywiczny DAFI

Głównym jego składnikiem jest żywica jonowymienna mająca zdolność usuwania soli odpowiedzialnych za twardość wody. 

Więcej szczegółów

wklad_DAFI_01

50 dostępnych

Stan: Produkt dostępny!

34,00 zł

Wkład z żywicą jonowymienną Dafi

Głównym jego składnikiem jest żywica jonowymienna mająca zdolność usuwania soli odpowiedzialnych za twardość wody. Dzięki zmiękczeniu woda traci nieprzyjemny, metaliczny smak. Spożywanie miękkiej wody zabezpiecza nas przed odkładaniem się kamieni nerkowych i żółciowych w naszym organizmie. Zabezpiecza także sprzęt gospodarstwa domowego taki jak pralki, czajniki, żelazka, ekspresy do kawy przed wytrącaniem się w nich kamienia kotłowego podnosząc ich sprawność i zwiększając ich żywotność.

Parametry techniczne: 
- robocza zdolność jonowymienna dla wody o średniej twardości od 700 do 1000 litrów (w zależności od twardości wody)
- wydajność do 7 l/min
- optymalna temperatura pracy od 20 st.C do 30 st.C

Purolite C 100E jest polistyrenową, silnie kwaśną żywicą kationową o strukturze żelowej, dostarczaną w formie sodowej. Głównym zastosowaniem tej żywicy są procesy zmiękczania wody w gospodarstwie domowym. Dzięki dodatkowym procesom oczyszczania żywica ta idealnie pasuje do systemów oczyszczania wody pitej. Żywica Purolite C100E jest zaprojektowana do usuwania twardości węglanowej (przemijającej) z wody wodociągowej przeznaczonej do gotowania lub robienia herbaty czy kawy. Żywica ta usuwa metale ciężkie i ma szerokie zastosowanie do poprawiania wartości smakowych wody.

Regeneracja:
W celu regeneracji wkładu należy przygotować ok.3 litry 10% roztworu niejodowanej soli kuchennej (rozpuścić 330g soli w 3 l wody). Wyjąć wkład z obudowy i od góry, do otworu, powoli wlać solankę. Po regeneracji należy zamontować wkład do obudowy pamiętając o zabezpieczeniu uszczelki smarem silikonowym) i przelać wodę przez ok. 2 min. Zregenerowany wkład posiada 2/3 początkowych właściwości jonowymiennych. Wkład można regenerować wielokrotnie, ale jego skuteczność powoli spada.
Uwaga! Żywica jonowymienna ma również zdolność usuwania jonów żelaza. Gdy woda zawiera dużo tego pierwiastka jego - nadmiar osadza się na ściankach obudowy wkładu w postaci przypominającej rdzawy nalot. W tym przypadku wkład należy wymienić (nie regenerować).